Velkommen til Dalum Køreskole

I Dalum Køreskole i Odense møder du altid en engageret og velforberedt underviser, uanset om det gælder førstehjælp, teori eller kørsel. Og vi har tilsammen over 60 års erfaring som kørelærere at trække på.
I Dalum køreskole investerer du ikke kun i et hurtigt kørekort, men også i en ordentlig uddannelse med vægt på kvalitet i alle dele af undervisningen.
Køreundervisningen er meget koncentreret og tilrettelagt, så du på det færrest mulige antal lektioner lærer mest muligt. Det betyder, at vi når meget i hver eneste kørelektion – det gør kørekortet billigere i sidste ende, og gør det lettere at bestå første gang.
Det er en vigtig målsætning for os, at vores elever bliver til gode og sikre bilister og motorcyklister.

Ferie
Køreskolen holder ferielukket cirka tre uger i sommerferien, en uge i efterårsferien, to uger i juleferien samt en uge i vinterferien. Hold, der ikke er blevet færdige før en ferie, skal således lægge henholdsvis 1-3 uger oveni det forventede forløb, hvilket i gennemsnit er halvanden måned for lynhold, to-tre måneder for onsdagshold.

Tilmeld dig her